8 Rostliny, které čistí vzduch u vás doma nebo v kanceláři
Vzduch uvnitř uzavřených prostor je jedním z důvodů onemocnění u lidí a našich domácích mazlíčků. Naše domy z cementu a cihel neustále uvolňují toxiny a chemikálie, jako je formaldehyd, abychom jmenovali všechny.

Bakterie, plísně, prach, oxid uhličitý a další škodlivé sloučeniny také vznášejí ve vzduchu, který dýcháme.

Naštěstí máme stínové rostliny, které přežívají velmi dobře v místnostech bez přímého slunečního světla. Starají se o část problému souvisejícího se špatnou ventilací v uzavřených prostorách. V tomto článku vám řekneme, jaké jsou nejlepší “přírodní filtry” vzduch, který můžete mít ve vaší domácnosti nebo kanceláři. Doporučujeme však, abyste je neumisťovali na místo, kde spíte, to by bylo kontraproduktivní.

Chryzantémy

Tarot Sin Secretos: Plantas Mágicas: El Crisantemo
Tohle je oblíbená rostlina NASA. Právě tyto květiny americká vesmírná agentura používá k čištění vzduchu ze svých kancelářských prostor. Snadno neutralizují amoniak, benzen a formaldehyd, plus samotná květina není příliš drahá, takže je ideální ji zasít na nádvoří vašeho domu.

Jsou ideální velikost, aby mohli pěstovat v květináčích, takže mohou být použity k dekoraci jakéhokoli rohu. Ale mít je drahé, je důležité znát péči o chryzantémy. Aby se jejich okvětní lístky správně otevřely, musí být ve velmi světlé oblasti, ale bez přímého slunečního světla, takže terasa je obvykle ideálním místem. Měly by být napojeny pokaždé, když jsou sušení a bude muset být zaplacena každý malý čas se speciálním hnojivem pro kvetoucí rostliny.