8 Rośliny, które oczyszczają powietrze w twoim domu lub biurze
Brudne powietrze wewnątrz zamkniętych przestrzeni jest jedną z przyczyn chorób u ludzi i naszych zwierząt domowych. Nasze domy wykonane z cementu i cegieł stale uwalniają toksyny i chemikalia, takie jak formaldehyd, by wymienić tylko kilka z nich.

Bakterie, pleśń, kurz, dwutlenek węgla i inne szkodliwe związki również unoszą się w powietrzu, którym oddychamy.

Na szczęście mamy rośliny cieniujące, które bardzo dobrze radzą sobie w pomieszczeniach bez bezpośredniego światła słonecznego. Dbają oni o część problemu związanego ze słabą wentylacją w pomieszczeniach zamkniętych. W tym artykule powiemy Ci, jakie są najlepsze “naturalne filtry” powietrza, które możesz mieć w swoim domu lub biurze. Zalecamy jednak, aby nie umieszczać ich w miejscu, w którym śpią, gdyż przyniosłoby to efekt przeciwny do zamierzonego.

Chryzantemy

Tarot Sin Secretos: Plantas Mágicas: El Crisantemo
To ulubiony zakład NASA. To właśnie tych kwiatów amerykańska agencja kosmiczna używa do oczyszczania powietrza w swoich pomieszczeniach biurowych. Łatwo neutralizują amoniak, benzen i formaldehyd, a sam kwiat nie jest bardzo drogi, więc jest idealny do sadzenia na podwórku.

Są to idealne rozmiary do uprawy w doniczkach, dzięki czemu można je wykorzystać do ozdobienia każdego narożnika. Ale aby zachować ich piękno, ważne jest, aby wiedzieć, jak dbać o chryzantemy. Aby ich płatki otwierały się prawidłowo, muszą znajdować się w bardzo jasnym miejscu, ale bez bezpośredniego światła słonecznego, więc taras jest zazwyczaj idealnym miejscem. Należy je podlewać za każdym razem, gdy będą wysychać i konieczne będzie nawożenie ich za każdym razem specjalnym nawozem dla roślin kwitnących.